WhatsApp Sipariş Hattı: +90 533 192 37 20
 

Sık Sorulan Sorular

SSS: Sık Sorulan Sorular


Juicing nedir? Blending nedir? Cold Press nedir?

Juicing: Meyve ve sebzelerin sıvı kısımlarının posadan ayrılarak sıkılmasıdır. Çıkan meyve/sebze suyunda suda çözünen diyet lifleri (fiberler) bulunurken, suda çözünmeyen fiberler çok az miktarda bulunur.


Blending: Tüm meyve/sebzenin yüksek hızlı bıçaklı bir sistem sayesinde sıvıya yakın hale getirilmesidir.Ortaya çıkan püre benzeri ürüne “smoothie” adı verilir. Cold press meyve-sebze sularına göre daha yoğundur. Fiber bakımından zengindir, çünkü tüm meyveyi yemekle neredeyse aynı şeydir. Tek eksi tarafı, yüksek hız ve ortaya çıkan ısı nedeniyle artan oksidasyon ve besin değerlerinde ve enzimlerde, çok büyük olamamakla birlikte, kayıplar oluşmadır.


Cold-Press: Masticating juicer ya da daha Türkçe haliyle “soğuk sıkım”, düşük hızlı bir ezici sistem sayesinde meyve sebzelerin suyunun çıkarılmasıdır. Yüksek hızlı ve ısı yaratan bıçaklar olmadığı için meyve ve sebzelerin besin değerleri ile enzimleri %90’ın üzerinde sağlam kalır. Bu süreçten büyük kayıp ise diyet liflerinde olur.


Lif tüketmeli miyim? Tüketmeliysem ne kadar?

Sağlıklı bir beslenme düzeninde bir erişkin günde ortalama 25-35gr lif tüketmelidir. Smoothie türü içeceklerde lif oranı daha yüksek olmasına rağmen beraberinde volüm yükü de yüksek olduğundan tüketilebilecek miktar daha az olacaktır. Bu durumda ise cold-press juice vitamin, mineral, fitokimyasallar açısından çok daha verimli bir içecek olacaktır.


Ürünlerinizde herhangi bir koruyucu katkı maddesi, şeker veya su vs var mıdır?

Juicity olarak bizim amacımız en sağlıklı ve en işlenmemiş şekilde sebze-meyveleri sizlerle buluşturmak olduğundan; hiçbir ürünümüze koruyucu katkı malzemesi koymuyoruz. Bundan öte, tatlarını güzelleştirmek için işlenmiş şeker de katmıyoruz. Doğru reçetelerle oldukça güzel tatlar yakalamak mümkün olduğu için, buna gerek de yok zaten… Suya gelince, soğuk sıkım sürecinde meyve-sebzeler liflerinden büyük ölçüde arındırıldığından dolayı oldukça sulu bir sıvı ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla ürünlerimizde standart olarak su katkısı kullanmıyoruz. Eğer bir üründe su kullanıldıysa, bu içerik etiketinde mutlaka özellikle belirtilmiştir.


Bazı yiyecek allerjilerim, laktoz intoleransım, gluten enteropatim var. Juicity ürünlerini içebilir miyim?

Ürünlerimizde çoğunlukla süt ve süt ürünleri bulunmamaktadır. Dolayısıylalaktoz intoleransınız olsa dahi gönül rahatlığıyla Juicity ürünlerini içebilirsiniz. Gluten allerjiniz, gluten enteropatiniz olsa da , ürünlerimizde bir buğday proteini olan gluten bulunmadığından, ürünlerimizi gönül rahatlığıyla içebilirsiniz. Yiyecek allerjileri konusunda ise her ürünün içindekiler kısmına bakarak karar vermeyi size bırakıyoruz.


Daha önce de aldığım bir ürünü tekrar sipariş ettim ama rengi ve tadında farklılıklar var.

Tamamen doğal ürünlerle çalıştığımız için, mevsim vs. bir çok etkene bağlı olarak renk ve tatlarda hafif değişiklikler olabilir. Ama merak etme, besin değerlerinde büyük bir oynama olmayacaktır.


Nasıl Sipariş Verebilirim?

Web sitemizden elektronik olarak sipariş verebilir veya talebini bize siparis@juicity.com.tr adresine mail atarak iletebilirsiniz.


Nerelere ve ne zaman teslimat yapıyorsunuz?

Şu anda İstanbul’un birçok yerine teslimat yapıyoruz. Siparişi verdiğiniz günün ertesi günü itibariyle, Pazar günleri hariç istediğiniz gün ve saat aralığında siparişinizi teslim edebiliyoruz.

Ayrıca önümüzdeki günlerde, şu anda planlaması yapılan pick-up noktaları devreye girdiğinde, ürününü kendin de teslim alarak kargo ücretinden kurtula-bileceksin.


Siparişimi teslim aldıktan sonra nasıl saklamalı ve ne kadar zamanda tüketmeliyim?

Ürünleri teslim aldıktan sonra 0-4°C arasında buzdolabında muhafaza etmelisin. Üründe kullanılan meyve-sebze çeşitlerine göre maksimum 2-3 gün içinde tüketmelisin. Tamamen doğal olmanın zor tarafı da bu, kimyasal koruyucular olmayınca, bozulma da çabuk oluyor. Ama zaten amaç taze ve sağlıklı beslenme değil mi?Bitkilerin gücünden yararlanıyoruz

Juicity ekibi olarak sağlıklı beslenme arayışındayken beraberinde de keyifli tatlar yaratmamız gerektiğini biliyoruz.

Cold press meyve sebze sularından, smoothielere kadar her yaşam stili için uygun bir Juicity mutlaka bulacağınıza eminiz.

Hemen Başla

Instagram@Juicityistanbul